طنز / خالی بندی‌های شاعرانه ! (قسمت سوم)

[ad_1]

طنز / خالی بندی‌های شاعرانه ! (قسمت سوم)

در این قسمت به بررسی سرگذشت آقای‌ گل دو سال آخر لیگ ایران می‌پردازیم. از وی همچنین به‌عنوان آقای اوت کل ادوار لیگ نیز یاد می‌شود.

در گذشته همراه پدر خود در سواحل بوشهر مشغول ماهی گیری بود. البته صرف نظر از این‌که بیشتر مواقع به او قلاب او زباله گیر می‌کرد و نمی‌توانست ماهی بگیرد، ولی در مواقع ضروری ماهی‌های بزرگی می‌گرفت:

نبود هیچ ماهی که گیرد خودش
فقط قوطیِ رانی، صیدش بُدَش
خجل شد همه آب خلیج فارس
ز او و هدف‌گیریِ بی‌خودش

از قضا، روزی در بوشهر باران می‌بارید، طارمی به دریا جهت ماهی‌گیری روانه شد. هنگام ماهی‌گیری ناگهان بادی وزید و یکی از ماهی‌گیران درون دریا افتاد. طارمی که شوکه شده بود، بلافاصله با یک شیرجه به دریا پرید و پیرمرد را به سمت اسکله کشید. مردمان دیار همیشه او را به‌خاطر شیرجه‌اش تشویق می‌کردند و شیرجه‌ او‌ معروف در خاص و عام شد. بخاطر همین شیرجه، برای تست دروازه‌بانی به ایرانجوان بوشهر منتقل شد.

ز آن شیرجه‌ی طارمی خلق شگفت
بماند و بسی کار مهدی گرفت
به ایرانجوان رفت با آن پرش
به کوری چشم حسود خرفت

سپس در تست، اشتباها به جای صف دروازه‌بانان به صف مهاجمان رفت و در تست توپ به پایش برخورد کرده و به گل رفت. همین شد که به تیم اصلی راه یافت. پس از دیده شدن قد وی توسط علی دایی، به پرسپولیس آمد. در تمرینات خوب کله می‌زد و علی دایی را به‌یاد دوران اوجش می‌انداخت‌. سپس به تیم اصلی راه یافته و با یک برگردان در دربی به دنیای عشق طرفداران وارد شد. خوش درخشید و صد البته خوب هم فحش خورد‌. دیری نپایید که فیل‌اش یاد استانبول کرد و پس از رفت آمدهای فراوان با پرواز ترکیش ایرلاین، دوباره توسط برانکو بخشوده شد‌. پس از سخت‌کوشی فراوان فیکس شد و به لطف هافبک‌ها، آقای گل شد‌. داستانش در لیگ ایران تا اینجا بوده و فعلا وضعیت مشخصی ندارد. طرفداران پرسپولیس منتظر رفتن او به یونان‌اند.

به یونان برو طارمی، جان ما
بیاور خوشی تو به ایران ما
فقط سعی بکن گل کنی همّه اش
نیاموزی فحش‌های یونانی را


برای خواندن مجموعه خالی بندی های شاعرانه اینجا کلیک کنید

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *